STORY OF PRAZVERDal som si prezývku PraZver Michal, ale tiež ma volajú Pán zverov. Študoval som herectvo na Konzervatóriu v Bratislave a potom som bol dve sezóny v divadle na Novej Scéne. Zbláznil som sa do tanečníka z kanady, ktorý ma naučil anglicky a mne sa chcelo spoznať svet. Presťahovali sme sa do Londýna a neskôr sme odišli do Kanady, kde začína aj príbeh Zverov. Čas sme trávili cestovaním, skúšal som strieľať z takých super pištolí a tiež sme chodili chytať ryby z člnu. Keď sme trávili čas doma u priateľovej mamy,, náhodou som otvoril jej šijaciu izbietku a chcel som vyskúšať všetko, čo sa v nej nachádzalo. Ukázala mi tipy a triky a ja som za strojom  presedel celé dni. Keď začínala byť zima a zlé počasie, kreatívnou činnosťou mi rýchlejšie prešiel deň. V posteli som potom dlhé hodiny trávil na : „University of Youtube“, ktorá dokáže naučiť takmer všetko.

Úplne prvá Zver, ktorá sa vtedy nazývala ešte len „wierd pillow“, má bielo-červené pruhované tričko, sivé telo a neuzavreté končatiny.  Aby sedela pekne rovno, k riťke má prišité vrecko s ryžou – nie, tú dnes už nepoužívam- to bol teda nápad! Vyrábal som ju asi tri dni s pomocou priateľovej kamošky z Texasu, ktorá ma k zverom aj inšpirovala. Po gaučovom úspechu tohto nového člena rodiny, som nabehol do Ottawského sekáča a nakombinoval si farebné svetre. Ušil som ich ďalších desať a doniesol  domov na Slovensko pod vianočný stromček všetkým v rodine. Keď som odchádzal, priateľovej mame som ešte ušil nástenné úložné vrecká a to som považoval za vrchol svojho majstrovstva. Na poslednom obrázku vpravo si môžete všimnúť aj náznak zverských pier slečny Jacqueline.

Potom som išiel späť do Londýna, po pár rokoch na Maltu a na šitie som popri práci nemal čas. Keď som prišiel na Slovensko vybavovať víza do Činy, náhodne som stretol lásku a ostal. Nevedel som čo budem robiť a kde pracovať. Raz mi jedna kamarátka Danka povedala : „Začni šiť tie smiešne vankúše a uvidíš!“. Popri učení angličtiny som začal tráviť večery kombinovaním farieb a susedom som noc spríjemňoval búchaním stroja. Úplne prvé „Zvery“ vyzerali trochu inak, ale časom, skúsenosťami a múdrymi radami som niektoré veci zmenil, vylepšil a prepracoval do „dnešnej podoby“. 

Zvery v tomto roku /2021/ budú oslavovať tretie narodeniny a ja sa teším z každého záujmu, objednávky a možnosti robiť niečo, čo ma naozaj baví. Zvery sa časom menia, vylepšujú a rozrastajú práve vďaka spokojným adopčným rodičom, ktorí im poskytnú pohodlný gauč.

Ďakujem všetkým za podporu a verím, že raz to zvery dotiahnu aj do parlamentu!

Michal  

Fotka na ľavo, keď som sa lúčil s nadrozmerným Kevinom a fotka na pravej strane "z natáčení" videa k Startlab kampani novej Omaľoknihy.