RODNÉ LISTY ♂

Klára bola vždy spokojná a vyrovnaná zver. Netrápi ju kilo navyše a rada by bola naplnená ešte viac, ale uvedomuje si, že svojmu majiteľovi urobí radosť, len ak bude pohodlným vankúšom, nie tvrdou pásikavou pracholepkou.
Klárika nikdy nevešia hlavu v ťažkých životných situáciách a neuteká pred problémami, vie, že vždy bude dobre- samozrejme pokiaľ má pohodlné miesto a rannú vôňu toastov, pečených na strednom stupni, presne jednu minútu.
Miluje dlhé nočné rozpravy v tme, vysedávanie v okne sledujúc dianie a tiež pohladenie lepiacou rolkoi minimálne raz týždenne. Ak vieš Klárine požiadavky splniť, veľmi rada sa stane tvojou spoločníčkou na ceste životom.

 

Felicity a Gabriel sú zvláštne zvery, ktoré vznikli PraZverovým nedopatrením, keď zabudol všiť do ich úsmevu jazýček. Všetci úpenlivo očakávali hadie zvery Hertu a Herberta, a pri finálnom plnení sa odrazu zrodilo niečo úplne iné. Poznáte príbeh škaredého káčatka? Tak F&G si prežili niečo podobné, avšak po celý čas “v tom” boli spolu.
Je to nerozlučná dvojka do každej domácnosti, ktorá zútulňuje interiér a snaží sa tváriť nenápadne. Tieto dve zvery si vyvinuli vlastný jazyk, ktorému rozumejú len oni a teda v ľudskom svete ju nazývame “hmlamlanina”, ak sa ti budú snažiť niečo naznačiť, snaží odhmlamlamlať späť a deň je hneď krajší.

 


Hugo pochádza z ušľachtilého rodu bočno-okých zverov. Už jeho predkovia verili že zem je plochá a tak má aj mistr Há svojský pohľad na svet. Do dnes sa nevie, či dokáže vidieť farebne, alebo len v sivej. Celý život sa túži stať členom klubu “Flat Earth enthusiasts”, avšak, zatiaľ neotvárali aplikácie pre uchádzačov “inak- rodového” pôvodu.
Miluje historickú literatúru. Bude šťastne sedieť, keď mu budeš predčítavať o evolúcií, konšpiračných teóriach a tiež o Jánošíkovi.
Hugo má kľudnú povahu, zmestí sa do každého kresla a vie vyčariť úsmev na tvári každému, kto sa na neho pozrie.

 

 

Nina je šťastná upcyklovaná zver, ktorá pochádza z rodiny Bavlnených. Jej babka Svetra Tenká, ktorá si zobrala Svetra Flaušového, jej vždy hovorievala, aké dôležité je teplo sa obliekať. Nina ju nebrala príliš vážne, ale neskôr zistila, že mala pravdu. Jej béžový svetrík sa stal “jej druhou kožou”, a ochotne ohrieva aj človeka prísediaceho na gauči. Miluje rozveseľovanie okolia hádzaním zvláštnych pohľadov. Je inak nekonfliktná zver, ktorá sa vždy správa s rešpektom a tiež vie veľmi ľahko zniesť kritiku. Ak máš potrebu niekoho urážať a vyskúšať si svoje tajne slovné zbrane - ktoré možno raz budeš potrebovať- Nina si ťa rada vypočuje. Nezabudni ju však potom pohladiť po celé a poštekliť pod rukávom.